האחווה הגאה – Ruppin
Ruppin

האחווה הגאה

האחווה הגאה רופין

האחווה הגאה רופין היא הבית של הסטודנטיות והסטודנטים הגאים במרכז האקדמי רופין. האחווה יוצרת מרחב של שייכות ומימוש עצמי. זאת, על ידי בניית קבוצה קטנה ואינטימית שנותנת מרחב להט”בי חברתי, שווה זכויות וסובלני עבור הקהילה הגאה בתוך המרכז האקדמי. האחווה פועלת למען שינוי חברתי עבור הקהילה הגאה במרכז האקדמי.

למה צריך אחווה במוסד הלימודים?
נמצא כי כמחצית מהסטודנטים והסטודנטיות מהקהילה הגאה אינם חשים ביטחון במוסד הלימודים, אינם חושפים את זהותם המינית והמגדרית במסגרת הלימודים (60%) וכן חשופים בשיעורים של יותר מ- 26% להטרדות מיניות במסגרת הלימודים.
מחקרים שנערכו במוסדות להשכלה גבוהה בחו”ל מראים כי לאקלים ולתרבות ארגונית במוסדות להשכלה גבוהה יש השפעה גדולה לתרומה להישגים של סטודנטים, ליצירתיות ולקידום מטרות ההשכלה הגבוהה. על פי אותם המחקרים אקלים מיטבי יכלול גם יצירה של סביבה בה מתקיים גיוון של סטודנטים ושל מרצים, בין היתר מבחינת זהות מגדרית ונטייה מינית.

פעילות האחווה במרכז האקדמי רופין
האחווה הגאה רופין נפגשים במתכונת קבועה ופועלת כקהילה חברתית ומשימתית. במהלך המפגשים המשתתפים זוכים לקבוצת שייכות ונהנים מפעילות חברתית לצד עיסוק בנושאים שונים, כמו זהות גאה, זכויות להט”ב, מנהיגות, מעורבות חברתית, מגדר, זכויות נשים, מודלים להקמת משפחה, קהילות בחברה הישראלית ועוד.
האחווה הגאה מקיימת ימי עיון, כנסים, פעילות חברתית בהפסקות הפעילות, פרויקטים ואירועים ייחודיים להעלאת המודעות בנושאים הנוגעים לקהילה הגאה  וכן פרויקטים שמטרתם לקדם מרחב בטוח בתוך מוסדות הלימוד.

בואו לעקוב אחרינו באינסטגרם >>>>
https://rup.co.il/achva

טופס הרשמה לאחווה הגאה רופין >>>> https://rup.co.il/registerAchva

אולי יעניין אותך לקרוא גם?
מחלקת אקדמיה
rupin_mainadmin

מרתונים- המפתח שלך להצלחה

כמו בכל שנה, המדור האקדמי של אגודת הסטודנטים גאה להפעיל מרתונים במקצועות השונים.
רגע… מה זה מרתון?
מרתון הוא בעצם יום מרוכז של בין 5-6 שעות בו עוברים על החומר הנלמד עם סטודנט מצטיין שנבחר ע”י האגודה לאחר שנבדקו כישורי הלימוד והעברת החומר שלו. המרתונים מועברים בקבוצות קטנות, ולעיתים קיימים שני מרתונים באותו יום (בוקר וערב) לנוחיות הסטודנטים.

המשך קריאה »
מחלקת אקדמיה
rupin_mainadmin

לקראת תקופת הבחינות- טיפים ללמידה נכונה

כמה פעמים מצאתם את עצמכם אומרים “זהו, עכשיו אני יושב ונכנס לעניינים לקראת המבחן” אבל אחרי חמש דקות הדבר היחיד שנכנסתם אליו היה לפייסבוק? בשביל זה אנחנו כאן- לתת לכם טיפים ללמידה נכונה!
אז… איך מומלץ ללמוד לבחינה?

המשך קריאה »
דילוג לתוכן