עדכונים וחדשות:

החלפת תקנון האגודה

אגודת הסטודנטים רופין הינה עמותה רשומה במשרד המשפטים משנת 1996.  עמותה היא סוג של תאגיד המורכב מקבוצה של בני-אדם החוברים יחד למען מטרה מסוימת, ונרשמו בפנקס העמותות על ידי רשם העמותות שבמשרד המשפטים שמפקח על פעילותן. 
קיימים מספר כללים מרכזיים אשר מבחינים בין עמותה לבין תאגידים אחרים בינהן פעילות במסגרת המטרות המוצהרות בתקנון בלבד.
תקנון האגודה מפרט את דרך התנהלות העמותה וכן מציין את מטרות העמותה, את אופן עריכת הבחירות לאגודה, את הזכויות והחובות של חברי האגודה ועוד. תקנון אגודת הסטודנטים ברופין היה קים מקום האגודה בשנת 1996 ואחת ממטרות האגודה החדשה שנכנסה בנובמבר 2020 היתה בניית תקנון חדש לעמותה שיהיה רלוונטי לשנים הבאות ואישורו אצל רשם העמותות ומשרד המשפטים.
לשלב בניית תקנון חשיבות רבה ועל כן יכול לעבור רק ברוב מיוחד באסיפה הכללית של העמותה שבה חברים נציגי המסלולים הנבחרים. לבניית התקנון החדש נעשתה עבודה מכינה בה נעשו השוואות לעמותות אחרות ולמידה והפקת לקחים מניסיון העבר. בבנייה וגיבוש התקנון החדש עסקו יו"ר האגודה הנבחר עידו ברוכשטיין, חברי המועצה הנבחרים ועו"ד ביטון אסף, המתמחה בעמותות.
לאחר גיבוש התקנון החדש נערכה אסיפה כללית של כלל חברי מועצת האגודה בה הועלתה הצעת ההצבעה להחלפת התקנון שבה נדרש רוב מיוחד וההצעה אושרה פה אחד ע"י כל 24 חברי המועצה. בניית תקנון חדש מוצלח חשובה מאין כמותה, שכן כל שינוי עתידי בתקנון מצריך קיומה של אספה כללית מורחבת, רוב מיוחד, אישור של רשם העמותות, ושינוי מטרות עמותה מצריך אישור של בית משפט.
לאחר כחודש משליחת התקנון החדש לרשם העמותות ומשרד המשפטים התקבל אישור רשמי להתחיל לפעול על פיו בעמותת אגודת הסטודנטים החל מה-18/02/2021.
אנו מודים ליועץ המשפטי עו"ד אסף ביטון על העזרה הרבה.
התקנון החדש של עמותת אגודת הסטודנטים רופין.

השאר תגובה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אולי יעניין אותך לקרוא גם?
מגזין האגודה
rupU

סטודנט ומילואימניק פעיל? הגעת למקום הנכון!

אגודת הסטודנטים מצדיעה למשרתי המילואים ודואגת לתת מענה ועזרה לסטודנטים אשר מבצעים שירות מילואים פעיל במהלך השנה. האגודה פועלת יחד עם מרכז הנגישות על מנת לעזור לסטודנט שהפסיד לימודים בעקבות ימי המילואים שביצע לצמצם את הפער שנגרם לו במהירות המקסימלית.

המשך קריאה »
תרבות
rupU

יום הסטודנט #רופין_חוזרים_ובלבן 2021!

רופין חוזרים ובלבן!

אחרי הפסקה של שנה מאירועים גדולים, האגודה של רופין חוזרת ובלבן!
הפעם במסיבת שבועות אמיתית מתחילת הערב ועד סופו…
עדן חסון, נועה קירל, סקאזי ומיטב ה-DJ's ב-2 רחבות מטורפות וערב שבועות אחד ענק!

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

כל מה שחשוב לדעת לקראת ועדת משמעת!

לאחר תקופת הבחינות מתקיים אותו ריטואל קבוע של טלפונים רבים ממי שהסתבכו בעבירות הקשורות ב"טוהר הבחינות", או בחשד לעבירה של העתקת עבודה אקדמאית אותה נדרשו להגיש ו/או עבירות משמעת אחרות.
מאחורי כל סיפור עומד סטודנט מודאג שעתידו האקדמאי מוטל בספק. לעיתים המדובר בעניין פעוט ערך ולעיתים הסיפור שבפיו של הדובר נשמע חמור וככזה מצריך טיפול מיוחד.

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

צ'ק ליסט לחיפוש דירה

צ'ק ליסט חיפוש דירה מים- לחץ סביר בברזים. חלונות- רשתות, תריסים וסורגים.  מטבח- תקינות ארונות, מוצרי חשמל, גז (מונה או בלונים). רטיבות- לשים לב לעובש בקירות / תקרות.  חשמל- כיבוי

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

יום האישה 2021

הרצאה מרתקת וסוחפת על העצמה נשית את האלופה האולימפית – ירדן ג'רבי. במסגרת ההרצאה ירדן חלקה את התובנות שפיתחה בהתמודדות עם תחרות ויריבות, לרבות התמודדות עם לחצים, כישלונות והצלחות, איתור החולשות והחוזקות האישיות לצד היכולות הטכניות והמנטליות.

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

אקדם- מילון מושגים אקדמי

מילון מושגים אקדמאים: סמסטר, קורסי חובה, אגודת סטודנטים, דיקן, דיקנאט, המועצה להשכלה גבוהה, מלגה, נוכחות, מרכז נגישות, מרכז קריירה, נקודות זכות, סילסוס, סמינריון, עוזר הוראה, מתרגל, ועדת משמעת, פקולטוה וכו'…

המשך קריאה »
נגישות
סל הקניות שלי
0