עדכונים וחדשות:

לקראת תקופת המבחנים – טיפים ללמידה נכונה

כמה פעמים מצאתם את עצמכם אומרים "זהו, עכשיו אני יושב ונכנס לעניינים לקראת המבחן" אבל אחרי חמש דקות הדבר היחיד שנכנסתם אליו היה לפייס
בוק?

 

בדיוק בשביל זה אנחנו כאן- כדי לתת לכם טיפים ללמידה נכונה.

 

אז… כיצד מומלץ ללמוד לבחינה?

אנחנו ממליצים לחלק את התהליך לשלבים:

 

תחילת הלמידה- נברר אודות מבנה המבחן: חלוקה לנושאים, הקצאת נק' לכל שאלה, האם יש הפסקה בין חלק א' לחלק ב' בבחינה ועוד. נחליט על תכנון זמנים יעיל תוך מתן דגש על חומרים שרלוונטיים יותר לבחינה, וכמובן הכל בהתאם למצב הידע האישי שלנו בכל נושא ונושא.

 

מהלך הלמידה- התיישבנו ללמוד? כל הכבוד אלופים! אמנם זה קשה, אך כדאי שנעזוב לפרקים של מס' שעות את כל הגירויים מסביב: פייסבוק, טוויטר וטלפונים לא חשובים שפוגעים לנו בריכוז. מה שכן, זכרו לתת מענה לחברים שלכם- היום הם פונים אלינו בשאלה ומחר אנחנו נעזר בהם.

נציב לעצמנו יעדים ומטרות- הספק נושא מסוים תוך זמן שהוקצב מראש, הבנת החומר הנלמד ולא הסתמכות על כללי אצבע וכו'.

 

חשוב לתת דגש:

  • הכינו את הסיכומים מראש- אל תבזבזו זמן יקר על סיכום החומר ערב המבחן.
  • תנו התייחסות ראויה לנושאים שהמרצה
    או המתרגל התעכב עליהם במהלך הסמסטר
  • פתרו מבחנים משנים קודמות
  • אל תוותרו על הנושאים הקטנים- הם עשויים לקבל נפח משמעותי במבחן.
  • החלקים הקשים עבורכם בחומר הנלמד- משם התחילו על מנת להיות רגועים להמשך.

 

ערב הבחינה- תנו לעצמכם לנוח, אין טעם ללמוד אל תוך הלילה או לצאת למסיבה טובה כדי להשתחרר. אם המבחן בשעות הבוקר, אנחנו ממליצים שהחל מהשעה 18:00 בערב נסו להירגע, לראות סרט טוב, צאו לריצה/הליכה בחוץ, אכלו ארוחת ערב טובה, דברו עם חברים על נושאים שהם לא לימודים וכו'. במידה והמבחן הוא בשעות אחר הצהריים, אנחנו לא ממליצים ללמוד באותו בוקר של המבחן- הלחץ יכול להוביל להורדת הבטחון במידה ולא מצליחים או לא זוכרים את החומר.

 

מהלך הבחינה- דבר ראשון והכי חשוב- היו בטוחים בעצמכם. הרי למדנו, השקענו ואין סיבה שלא יהיה בסדר. לכן, רפרוף על שאלות הבחינה וסימון השאלות היותר פשוטות עבורנו עשוי לייעל זמנים עבור כל אחד ואחת מאיתנו.

 

זכרו, מעבר על הבחינה בסופה עשוי להיות חיובי עבור חלקנו- וידוא שלא שכחנו לענות על סעיף מסוים, בלבול בסימון התשובות בין מחברת הבחינה לטופס הנבדק, בחירת שאלות במקומות שבהן ניתנת אפשרות זו וכו'…

 

מאחלים לכם המון המון בהצלחה בבחינות,

ואל תשכחו לאכול מידי פעם או להראות לעולם שאתם בחיים!

השאר תגובה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אולי יעניין אותך לקרוא גם?
מגזין האגודה
rupU

יום הסטודנט רופין חזרנו ובלבן!

בתאריך ה-20.05.2021, במתחם ההאנגר 09 שבעמק חפר, הגיעו כ- 3000 סטודנטים לחגוג את פסטיבל יום הסטודנט, הפעם בקונספט שבועות "רופין חוזרים ובלבן". כבר בכניסה לאירוע היה ניתן להבחין בחיוכים הרבים, בלבוש הלבן והחגיגי של הסטודנטים והסטודנטיות שזוכים להיפגש סוף סוף פנים אל פנים ובלי מסיכות.

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

סטודנט ומילואימניק פעיל? הגעת למקום הנכון!

אגודת הסטודנטים מצדיעה למשרתי המילואים ודואגת לתת מענה ועזרה לסטודנטים אשר מבצעים שירות מילואים פעיל במהלך השנה. האגודה פועלת יחד עם מרכז הנגישות על מנת לעזור לסטודנט שהפסיד לימודים בעקבות ימי המילואים שביצע לצמצם את הפער שנגרם לו במהירות המקסימלית.

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

כל מה שחשוב לדעת לקראת ועדת משמעת!

לאחר תקופת הבחינות מתקיים אותו ריטואל קבוע של טלפונים רבים ממי שהסתבכו בעבירות הקשורות ב"טוהר הבחינות", או בחשד לעבירה של העתקת עבודה אקדמאית אותה נדרשו להגיש ו/או עבירות משמעת אחרות.
מאחורי כל סיפור עומד סטודנט מודאג שעתידו האקדמאי מוטל בספק. לעיתים המדובר בעניין פעוט ערך ולעיתים הסיפור שבפיו של הדובר נשמע חמור וככזה מצריך טיפול מיוחד.

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

צ'ק ליסט לחיפוש דירה

צ'ק ליסט חיפוש דירה מים- לחץ סביר בברזים. חלונות- רשתות, תריסים וסורגים.  מטבח- תקינות ארונות, מוצרי חשמל, גז (מונה או בלונים). רטיבות- לשים לב לעובש בקירות / תקרות.  חשמל- כיבוי

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

יום האישה 2021

הרצאה מרתקת וסוחפת על העצמה נשית את האלופה האולימפית – ירדן ג'רבי. במסגרת ההרצאה ירדן חלקה את התובנות שפיתחה בהתמודדות עם תחרות ויריבות, לרבות התמודדות עם לחצים, כישלונות והצלחות, איתור החולשות והחוזקות האישיות לצד היכולות הטכניות והמנטליות.

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

אקדם- מילון מושגים אקדמי

מילון מושגים אקדמאים: סמסטר, קורסי חובה, אגודת סטודנטים, דיקן, דיקנאט, המועצה להשכלה גבוהה, מלגה, נוכחות, מרכז נגישות, מרכז קריירה, נקודות זכות, סילסוס, סמינריון, עוזר הוראה, מתרגל, ועדת משמעת, פקולטוה וכו'…

המשך קריאה »
נגישות
סל הקניות שלי
0