לקראת תקופת הבחינות- טיפים ללמידה נכונה – Ruppin
Ruppin

לקראת תקופת הבחינות- טיפים ללמידה נכונה

כמה פעמים מצאתם את עצמכם אומרים “זהו, עכשיו אני יושב ונכנס לעניינים לקראת המבחן” אבל אחרי חמש דקות הדבר היחיד שנכנסתם אליו היה לפייסבוק? בשביל זה אנחנו כאן- לתת לכם טיפים ללמידה נכונה!

אז… איך מומלץ ללמוד לבחינה?

אנחנו ממליצים לחלק את התהליך לשלבים:

  • תחילת הלמידה- נברר אודות מבנה המבחן: חלוקה לנושאים, הקצאת נק’ לכל שאלה, האם יש הפסקה בין חלק א’ לחלק ב’ בבחינה ועוד. נחליט על תכנון זמנים יעיל תוך מתן דגש על חומרים שרלוונטיים יותר לבחינה, וכמובן הכל בהתאם למצב הידע האישי שלנו בכל נושא ונושא.

  • מהלך הלמידה- התיישבנו ללמוד? כל הכבוד אלופים! אמנם זה קשה, אך כדאי שנעזוב לפרקים של מס’ שעות את כל הגירויים מסביב: פייסבוק, אינסטגרם וטלפונים לא חשובים שפוגעים לנו בריכוז. מה שכן, זכרו לתת מענה לחברים שלכם- היום הם פונים אלינו בשאלה ומחר אנחנו נעזר בהם.

נציב לעצמנו יעדים ומטרות- הספק נושא מסוים תוך זמן שהוקצב מראש, הבנת החומר הנלמד ולא הסתמכות על כללי אצבע וכו’.

חשוב לתת דגש:

  • הכינו את הסיכומים מראש- אל תבזבזו זמן יקר על סיכום החומר ערב המבחן.

  • תנו התייחסות ראויה לנושאים שהמרצה או המתרגל התעכב עליהם במהלך הסמסטר.

  • פתרו מבחנים משנים קודמות.

  • אל תוותרו על הנושאים הקטנים- הם עשויים לקבל נפח משמעותי במבחן.

  • החלקים הקשים עבורכם בחומר הנלמד- משם התחילו על מנת להיות רגועים להמשך.

בערב הבחינה- תנו לעצמכם לנוח, אין טעם ללמוד אל תוך הלילה או לצאת למסיבה טובה כדי להשתחרר. אם המבחן בשעות הבוקר, אנחנו ממליצים שהחל מהשעה 18:00 בערב נסו להירגע, לראות סרט טוב, צאו לריצה/הליכה בחוץ, אכלו ארוחת ערב טובה, דברו עם חברים על נושאים שהם לא לימודים וכו’. במידה והמבחן הוא בשעות אחר הצהריים, אנחנו לא ממליצים ללמוד באותו בוקר של המבחן- הלחץ יכול להוביל להורדת הבטחון במידה ולא מצליחים או לא זוכרים את החומר.

במהלך הבחינה- דבר ראשון והכי חשוב- היו בטוחים בעצמכם. הרי למדנו, השקענו ואין סיבה שלא יהיה בסדר. לכן, רפרוף על שאלות הבחינה וסימון השאלות היותר פשוטות עבורנו עשוי לייעל זמנים עבור כל אחד ואחת מאיתנו.

זכרו, מעבר על הבחינה בסופה עשוי להיות חיובי עבור חלקנו- וידוא שלא שכחנו לענות על סעיף מסוים, בלבול בסימון התשובות בין מחברת הבחינה לטופס הנבדק, בחירת שאלות במקומות שבהן ניתנת אפשרות זו וכו’…

מאחלים לכם המון המון בהצלחה בבחינות, ואל תשכחו לאכול מידי פעם או להראות לעולם שאתם בחיים!

בכל שאלה ניתן ליצור קשר:

אולי יעניין אותך לקרוא גם?
מחלקת אקדמיה
rupin_mainadmin

מרתונים- המפתח שלך להצלחה

כמו בכל שנה, המדור האקדמי של אגודת הסטודנטים גאה להפעיל מרתונים במקצועות השונים.
רגע… מה זה מרתון?
מרתון הוא בעצם יום מרוכז של בין 5-6 שעות בו עוברים על החומר הנלמד עם סטודנט מצטיין שנבחר ע”י האגודה לאחר שנבדקו כישורי הלימוד והעברת החומר שלו. המרתונים מועברים בקבוצות קטנות, ולעיתים קיימים שני מרתונים באותו יום (בוקר וערב) לנוחיות הסטודנטים.

המשך קריאה »
דילוג לתוכן