מעורבות חברתית – Ruppin
Ruppin

מעורבות חברתית

מעורבות חברתית לשנת תשפ”ד!

סטודנטים וסטודנטיות בתואר הראשון יכולים (פעם אחת במהלך התואר) להחליף קורס בחירה בפעילות חברתית ולקבל 2 נקודות זכות בגין הפעילות. בשנת הלימודים תשפ”ד יוכרו 45 שעות התנדבות לקבלת נ”ז חברתי.
הרישום שעות מתבצע באמצעות אפליקציית TRIBU.
כיום קיימות 2 אפשרויות להתנדבות-
 • התנדבות בעמותה מוכרת- יש לשלוח אישור רישום העמותה ברשם העמותות, בצירוף אישור חתום של שעות ההתנדבות שלכם – נוכל להכיר בכל שעות ההתנדבות.
 • התנדבות במקום אזרחי (לא עמותה)- יש לשלוח אישור חתום של שעות ההתנדבות אצל הגורם אצלו התנדבות – נוכל להכיר ב-20 שעות התנדבות שאינן בעמותה.
העמותות שקיימות לפי תחומי פעילות-
אזרחים ותיקים-
 • עמותת גישה לחיים “לוחמי התקווה”- עמותה זו שמה לה מטרה לקדם את איכות החיים ככלי קריטי בתהליכי הריפוי, הסיעוד והטיפול בקשישים ובחולים במחלה כרונית/מסכנת חיים.
  ההתנדבות בעמותה זאת מתבצעת על ידי קיום שיחה טלפונית עם קשישים בקהילה אשר לא נמצאים במסגרות קהילתיות אלא בביתם. מטרת השיחות הינה מתן תמיכה והפגת בדידות במיוחד במצב הנוכחי שאנו נמצאים בו. לאחר כל שיחה נדרש להעביר סיכום שיחה ודיווח לרכזת האחראית.
  יצירת קשר-
  מיכל
  מספר טלפון- 053-7536392
  מייל- [email protected]
  יעל
  מספר טלפון- 052-7078485
  מייל- [email protected]
 • הקרן לרווחת נפגעי השואה- הארגון לרווחת חייהם של ניצולי השואה אשר ראויים להערכה וליחס מכולנו. כיום, חיים בישראל כ215,000 ניצולי שואה, ומתוכם כ190,000 חיים מתחת לקו העוני.
  בהתנדבות בעמותה זו המתנדבים מעניקים ליווי אישי ומבקרים את הניצולים בביתם לטובת יצירת זמן משותף ופעילויות (טיול, קניות, עזרה בלמידה טכנולוגית ועוד). ההתנדבות אינה סיעודית אלא חברתית בלבד ומטרתה הפגת הבדידות של הניצולים.
  ההגעה עצמאית לבית של הנפגע שואה פעם/פעמיים בשבוע למשך שעה – שעה וחצי.
  ההתנדבות בפריסה ארצית על פי מקום המגורים של הסטודנט.
  יצירת קשר- 
  יובל פרי
  מספר טלפון- 054-6866590
  מייל- [email protected]
 • מסיבת סלון- הרשת החברתית של מבוגרים וצעירים. מיזם חברתי הפועל בחסות עיריית נתניה ובתמיכת העמותה “רוח נכונה”, שמטרת העל שלו היא הפגת הבדידות לבני הגיל השלישי. אנחנו עושים זאת על ידי חיבור בין המבוגרים שלוקחים חלק בפרויקט, המבוגרים והצעירים- כאשר בכל מפגש מתקיימת פעילות אחרת שהמטרה שלה היא אך ורק לעשות כיף על ידי שבירת השגרה, הכנסת חיים, שמחה וחיבור בין המתנדבים הצעירים שלנו למבוגרים האהובים.
  ההתנדבות היא במפגשים אישיים אשר נקבעים בהתאמה אישית, המפגשים הקבוצתיים מתקיימים אחת לשבועיים בימי חמישי בין 19:00-20:00. 
  כתובת: מתחם “הגג” – מרכז לצעירים, יהושע שטמפפר 4 נתניה. לעיתים תידרש הגעה לבית המבוגרים.
  יצירת קשר-
  רותם אזואלוס
  מספר טלפון- 054-25452601
  ליאור סמוכה
  מספר טלפון- 050-4415464
רווחה וחמ”ל לשעת חירום-
 • חסדי תומר- עמותת חסדי תומר (ע”ר) הוקמה בשנת 2014 ע”ש ולזכרו של תומר בוסי ז”ל לטובת חינוך לערכים של נתינה וחסד. בין מטרות העמותה: חלוקת מזון לנזקקים, קירוב והעצמת הערך “אהבת ישראל” ועוד.
  ההתנדבות היא חלוקת מזון לנזקקים – אריזת לחמים ומאפים וחלוקתם למשפחות מעוטות יכולת בעיר חדרה, ופעילות בבתי חולים בחגים.
  ההתנדבות היא בכל ימות השבוע (למעט שבת), בשעות הבוקר השעות הן: 7:00-9:00 ובשעות אחרה”צ והערב: 19:00-22:00. בימי שישי הפעילות תתקיים בשעות הבוקר-צהריים.
  החלוקה הינה בחדרה, נדרשים סטודנטים ניידים מאזור פרדס חנה, חדרה, אולגה, אליכין והסביבה.
  יצירת קשר-
  הילה ארונסי
  מספר טלפון- 050-8734036
  מייל- [email protected]
 • לקט ישראל- ארגון ללא מטרות רווח אשר עוסק בהצלת עודפי מזון והעברתם לנזקקים. הארגון מאכיל מדי שבוע כ175,000 נזקקים ובמקביל כך מתאפשרת הצלה של פירות וירקות בסדר גודל של אלפי טונות לאורך השנה. 
  ניתן לעזור באמצעות סיוע באריזה, חלוקת מזון לנזקקים, מיון ואריזה של פירות וירקות אשר מגיעים למרכז הלוגיסטי.
  ההתנדבות מתבצעת במרכז הלוגיסטי בגן חיים/הרצליה.
  חלוקת מזן (דורשת רכב) – פתח תקווה/רמת גן/רמת השרון/הרצליה/ראשון לציון/תל אביב.
  יצירת קשר-
  מעין/אביטל
  מספר טלפון- 09-7909202
  מייל- [email protected]
 • לב אחד- “לב אחד” הוא ארגון סיוע אזרחי בחירום שבימים כתיקונם פועל בישראל ובחו”ל על עזרה בחירום תוך הבנת הצרכים בשטח וכעת מפעיל כ20 מרכזי סיוע ברחבי הארץ. בנוסף, קיבלנו על עצמנו את העזרה במיפוי אוכלוסיית המפונים מעוטף עזה וככלל ישלנו זרועות רבות שרוצות להפיץ טוב ולעזור איפה שנוכל.
  הסטודנט יוכל לבחור להגיע לחמ”ל ולעזור במוקד הטלפונים בפרויקטים שעושים, במחסן ציוד ובשינוע. בנוסף לכך הוא יוכל להשתתף בהעברת פעילויות חינוכיות למפונים, התנדבות בחקלאות, שיפוץ מקלטים וכו’.
  יצירת קשר-
  מספר טלפון- *3197
  אינסטגרם lev_echad
 • רווחה כפר יונה- אגף לשירותים חברתיים בעיריית כפר יונה, אחראי על מתן שירותים סוציאליים וחברתיים לטובת יחידים, משפחות וקהילות, במצבי שגרה וחירום כאחד. מטרות האגף: לסייע במצבים של משבר זמני או מתמשך במצבים של משבר משפחתי, עוני והדרה, קשיי תפקוד ומצוקה. פיתוח שירותים מקצועיים טיפוליים ותוכניות בקהילה למגוון אוכלוסיות: ילדים ונוער, הורים, משפחות, צרכים מיוחדים, אזרחים ותיקים, מתנדבים, פיתוח תעסוקתי ועוד.
  ההתנדבות היא ליווי ילדים בעלי צרכים מיוחדים על פי רמת תפקודם. התפקיד הוא להיות עם הילד ולסייע לו בפיתוח יוזמה ומיומנויות חברתיות אצל הילד/ה. 
  מתרחש בבית הילד/ה בכפר יונה.
  יצירת קשר-
  נטע
  מספר טלפון- 052-6462044
  מייל- [email protected]
ילדים, נוער וחיילים-
 • חוות הנוי- הגן הבוטני חוות הנוי נמצא בסמוך למכללת רופין וכולל 50 דונם של עצי נוי, משתלה, גן ירק ועוד. החווה החקלאית הוקמה ביוזמה של מועצה אזורית עמק חפר, עמותת גן חוות הנוי ומשרד החינוך. במהלך השבוע מגיעים אל החווה מאות תלמידים והצוות מציע מגוון עשיר של שיעורים ופעילויות לכל הגילאים והכיתות (גן, יסודי, חט”ב ותיכון).
  ההתנדבות בעמותה הזאת היא ע”י תמיכה בפעילות השוטפת של הפעילות החינוכית בחווה החקלאית והמרכז לחינוך סביבתי, ליווי כיתה קבועה ויצירת קשר אישי, הובלת פעילויות (בהתאם לרצון ולצורך), סיוע בעבודה הגננית בחווה.
  נמצא במועצה אזורית עמק חפר.
  יצירת קשר-
  בת שבע נמרודי
  מספר טלפון- 050-8383048
  מייל- [email protected]
  מייל נוסף- [email protected]
 • בית על הים- עמותת בית על הים היא עמותה ימית משלבת שפועלת ליצירת שוויון, משמעות וצמיחה הדדית של צעירים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם וצעירים בסיכון בעזרת הים ככלי חינוכי-טיפולי. העמותה מפעילה פרויקטים של גלישת גלים ושייט ופועלת עם אוכלוסיות מיוחדת ובסיכון (יחד ובנפרד).
  העמותה פועלת לאורך כל השבוע כולל ימי שישי – ניתן לייצר גמישות רבה מאוד לסטודנטים על פי הצרכים שלהם ושל העמותה יחד.
  הסטודנטים יצטרפו לפרויקטים של העמותה כצוותי הדרכה ויסייעו בכל פעילות למדריך המוביל של הפרויקט. ההתנדבות דורשת עבודה עם אוכלוסיות מיוחדות ולכן נדרשת רגישות וסובלנות מצד הסטודנטים.
  בשנת תשפ”ד העמותה עתידה להפעיל פרויקטים במעגן מיכאל, הרצליה ותל אביב ולכן יכולה לאפשר גמישות לסטודנטים על פי מקום המגורים שלהם.
  יצירת קשר-
  ירדן
  מספר טלפון- 054-6616820
  מייל- [email protected]
 • הבית של בנג’י- בית לחיילים בודדים ברעננה. בבית גרים 87 לוחמים ולוחמות. אנו מספקים עבורם דיור – חדר פרטי לכל חייל, 3 ארוחות ביום, מענים חברתיים, שיחות עם מתנדבים, אירועים וכו’.
  ההתנדבות מתבצעת במשמרות של 4-8 שעות. החיילים מאוד נהנים מהסיוע של הסטודנטים. רבים מהסטודנטים שומרים על קשר לאורך הזמן.
  נמצא ברחוב הפרחים 9 רעננה.
  יצירת קשר-
  יעקב
  מספר טלפון- 052-8279500
  מייל- [email protected]
 • שער שוויון- עמותת שער שוויון פועלת לשימוש בספורט ככלי חינוך, צמצום פערים ושינוי חברתי בישראל. העמותה מפעילה בפריפריה החברתית והגאוגרפית של ישראל, תוכניות ספורט המשלבות פעילויות חינוכיות לפיתוח, העצמה והקניית ערכים. העמותה מקימה ומפעילה מאות קבוצות ברחבי ישראל, ובפעילותה משתתפים כ8,700 ילדים/ות ובני/ות נוער. עבודה זו נעשית באמצעות 6 תוכניות עיקריות הפועלות בבתי ספר ומרכזים קהילתיים ברחבי הארץ: שער שוויון, בועטות, סל-טק, שווים ניצחון ותירה להצלחה.
  ההתנדבות מתרחשת בבתי ספר ובפנימיות באזור המכללה (נתניה/חדרה/הדסה נעורים/מבואות ים/באקה אל גרביה/טייסה וטירה. קיימים כ35 מוקדי פעילות באזור המכללה).
  יצירת קשר-
  אילון אמיר
  מספר טלפון- 054-92568410
בעלי חיים-
 • הרצליה ונתניה אוהבות חיות- עמותת הרצליה ונתניה אוהבות חיות הוקמה במאי 2003 בכדי לשפר את מצב בעלי החיים בהרצליה והשרון. העמותה מטפלת בבעלי החיים שנמצאים בכלביות העירוניות של הרצליה ונתניה ובבעלי חיים נטושים נוספים בשיטת “בית אומן” בבתי מתנדבים או פנסיונים פרטיים. משאבי העמותה מושקעים כולם למען רווחתם והצלתם של החיות. פעילות העמותה מושחתת על מתנדבים וכל הוצאותיה הן ישירות לטובת בעלי החיים, במטרה למגר את תרבות הנטישה והתעללות.
  מתקיים בנתניה/הרצליה.
  יצירת קשר-
  אורי טל-
  מספר טלפון- 053-5316115
  מייל- [email protected]
אנשים עם מוגבלויות-
 • משתלת כפר עידוד- משתלה ללא כוונת רווח אשר מעסיקה 12 מדיירי הכפר שנמצאים על הקשת האוטיסטית. המשתלה מייצרת צמחים למשתלות גידול ומוכרת לקהל הרחב.
  ההתנדבות היא ליווי העובדים במטלות ועבודת כפיים כגון- מילוי אדמה, שתילה, גירוף, השקייה וכו’. 
  ההתנדבות מתרחשת בכפר עידוד, נתניה.
  יצירת קשר- 
  קובי עטר
  מספר טלפון- 052-6035805
  מייל- [email protected]
 • אקים חדרה- עמותת אקים היא עמותה ציבורית לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחויות (מש”ה) המשרתת את כל האזור.
  הדיירים צמאים לכל חשיפה והיכרות עם אנשים מבחוץ, ואנו זקוקים למתנדבים בכל מיני תחומים.
  יצירת קשר-
  יונה מאור
  מספר טלפון- 050-5604142
  מייל- [email protected]
לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם לילך רכזת המעורבות החברתית-
מייל- [email protected]
בטלפון- 09-8983864, בשעות הפעילות של הרכזת: יום ראשון – חמישי בין השעות 09:00-14:00.
בנוסף, לכל שאלה ניתן לפנות להגר פליישמן ממחלקת הרווחה של אגודת הסטודנטים-
מייל- [email protected]
אולי יעניין אותך לקרוא גם?
מחלקת אקדמיה
rupin_mainadmin

מרתונים- המפתח שלך להצלחה

כמו בכל שנה, המדור האקדמי של אגודת הסטודנטים גאה להפעיל מרתונים במקצועות השונים.
רגע… מה זה מרתון?
מרתון הוא בעצם יום מרוכז של בין 5-6 שעות בו עוברים על החומר הנלמד עם סטודנט מצטיין שנבחר ע”י האגודה לאחר שנבדקו כישורי הלימוד והעברת החומר שלו. המרתונים מועברים בקבוצות קטנות, ולעיתים קיימים שני מרתונים באותו יום (בוקר וערב) לנוחיות הסטודנטים.

המשך קריאה »
מחלקת אקדמיה
rupin_mainadmin

לקראת תקופת הבחינות- טיפים ללמידה נכונה

כמה פעמים מצאתם את עצמכם אומרים “זהו, עכשיו אני יושב ונכנס לעניינים לקראת המבחן” אבל אחרי חמש דקות הדבר היחיד שנכנסתם אליו היה לפייסבוק? בשביל זה אנחנו כאן- לתת לכם טיפים ללמידה נכונה!
אז… איך מומלץ ללמוד לבחינה?

המשך קריאה »
דילוג לתוכן