עדכונים וחדשות:

שביתת הסגל "הזוטר"

צילום: שמוליק דודפור ynet

שנת 2020 תיזכר לדורות כשנה שבה נפגע אורח חיינו בצורה דרמטית ונאלצנו כולנו להסתגל למציאות חדשה לנוכח מגבלות הקורונה והשלכותיה. מלבד כך, אנו כסטודנטים חווינו פגיעה נוספת כאשר שנת הלימודים האקדמית לא נפתחה כסדרה עקב שביתת המרצים מהסגל "הזוטר" במוסדות ציבוריים להשכלה גבוהה, שביתה הנמשכה כ-8 שבועות. 
בקורסים עליהם היו אמונים המרצים, לא התקיימו הלימודים והסטודנטים מכלל המסלולים והחוגים בארץ נפגעו בצורה קשה ובפרט גם הסטודנטים שלנו במרכז האקדמי רופין חוו את המשבר. כתוצאה מכך, אנו כסטודנטים הרגשנו את הנטל בצורה ניכרת עקב משבר הקורונה במדינת ישראל והקשיים הנלווים לכך; תשלומי שכירות, הוצאות נלוות, תשלום שכר לימוד מלא, וקושי עקב פיטורין ו/או הוצאה לחל"ת ממקום העבודה שלנו. 
לכן, אנו כאגודת הסטודנטים החדשה שזה עתה החלה להתגבש ברשות היו"ר הנבחר, עידו ברוכשטיין, לא יכולנו לשבת מהצד ושלא לזעוק את זעקתם של הסטודנטים לנוכח המשבר.
ראשית, פנינו להנהלת המרכז האקדמי רופין שלא סיפקה תשובה מספקת והסבירה לנו כי השביתה היא ברמה הארצית. לכן פעלנו בכל האמצעים הנדרשים בכדי להגיע לתודעה הציבורית ולהפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות, דבר שעשוי להוביל לסיום השביתה מהר ככל האפשר. 
במסגרת המאבק של אגודת הסטודנטים הגענו למחות מול משרדי הנהלת המרכז האקדמי ודרשנו לקיים עימנו שיח לפתרון בעיית הסטודנטים וגיבוש מתווה חזרה ללימודים ביחד איתנו. המחאה זכתה לסיקור הולם בכל כלי התקשורת המובילים בישראל. יתרה מכך, יו"ר האגודה, עידו ברוכשטיין, השתתף בדיון במסגרת שדולת ההשכלה הגבוהה בכנסת ובו הוא דיבר על מצב הסטודנטים, הקושי שאנו נקלענו אליו ופירט בנוסף מהן השלכות של המשך השביתה. 
כתוצאה מההד התקשורתי שנוצר סביב העניין, יו״ר האגודה עידו ברוכשטיין רואיין  לכתבה שפורסמה בווינט והוזמן לראיון טלוויזיוני בערוץ 20, בו סיפר את כאבם של הסטודנטים בישראל, את המצוקה אל מול המוסדות ודרש בשידור חי להפסיק את השביתה הכלל ארצית ולחזור למסלול הלימודים בהקדם האפשרי. 
בעקבות הלחץ שהופעל, הגיעו לבסוף המרצים להבנות עם משרד האוצר. לטענתם הם עבדו תחת מודל העסקה פוגעני שלטענתם כלל פיטורים מדי סמסטר והתעלמות מוותק המרצים. במסגרת ההסכם החדש, יוכלו כלל המרצים לעבור למסגרת העסקה חדשה שתצמצם את מרכיבי ההעסקה הפוגענית וטענות האוצר לחריגות שכר יוסדרו ללא השבת כספים למדינה. כמו כן ציינו כי המרצים יזכו לשיפור מרכיבי הביטחון התעסוקתי ותנאי ההעסקה ומעמדם ישופרו.
ברצוננו להודות לכל אחד ואחת מכם הסטודנטים והסטודנטיות שהיו שותפים למאבק העיקש על זכותנו ללמוד.

השאר תגובה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אולי יעניין אותך לקרוא גם?
מגזין האגודה
rupU

סטודנט ומילואימניק פעיל? הגעת למקום הנכון!

אגודת הסטודנטים מצדיעה למשרתי המילואים ודואגת לתת מענה ועזרה לסטודנטים אשר מבצעים שירות מילואים פעיל במהלך השנה. האגודה פועלת יחד עם מרכז הנגישות על מנת לעזור לסטודנט שהפסיד לימודים בעקבות ימי המילואים שביצע לצמצם את הפער שנגרם לו במהירות המקסימלית.

המשך קריאה »
תרבות
rupU

יום הסטודנט #רופין_חוזרים_ובלבן 2021!

רופין חוזרים ובלבן!

אחרי הפסקה של שנה מאירועים גדולים, האגודה של רופין חוזרת ובלבן!
הפעם במסיבת שבועות אמיתית מתחילת הערב ועד סופו…
עדן חסון, נועה קירל, סקאזי ומיטב ה-DJ's ב-2 רחבות מטורפות וערב שבועות אחד ענק!

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

כל מה שחשוב לדעת לקראת ועדת משמעת!

לאחר תקופת הבחינות מתקיים אותו ריטואל קבוע של טלפונים רבים ממי שהסתבכו בעבירות הקשורות ב"טוהר הבחינות", או בחשד לעבירה של העתקת עבודה אקדמאית אותה נדרשו להגיש ו/או עבירות משמעת אחרות.
מאחורי כל סיפור עומד סטודנט מודאג שעתידו האקדמאי מוטל בספק. לעיתים המדובר בעניין פעוט ערך ולעיתים הסיפור שבפיו של הדובר נשמע חמור וככזה מצריך טיפול מיוחד.

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

צ'ק ליסט לחיפוש דירה

צ'ק ליסט חיפוש דירה מים- לחץ סביר בברזים. חלונות- רשתות, תריסים וסורגים.  מטבח- תקינות ארונות, מוצרי חשמל, גז (מונה או בלונים). רטיבות- לשים לב לעובש בקירות / תקרות.  חשמל- כיבוי

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

יום האישה 2021

הרצאה מרתקת וסוחפת על העצמה נשית את האלופה האולימפית – ירדן ג'רבי. במסגרת ההרצאה ירדן חלקה את התובנות שפיתחה בהתמודדות עם תחרות ויריבות, לרבות התמודדות עם לחצים, כישלונות והצלחות, איתור החולשות והחוזקות האישיות לצד היכולות הטכניות והמנטליות.

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

אקדם- מילון מושגים אקדמי

מילון מושגים אקדמאים: סמסטר, קורסי חובה, אגודת סטודנטים, דיקן, דיקנאט, המועצה להשכלה גבוהה, מלגה, נוכחות, מרכז נגישות, מרכז קריירה, נקודות זכות, סילסוס, סמינריון, עוזר הוראה, מתרגל, ועדת משמעת, פקולטוה וכו'…

המשך קריאה »
נגישות
סל הקניות שלי
0