עדכונים וחדשות:

שביתת הסגל “הזוטר”

צילום: שמוליק דודפור ynet

שנת 2020 תיזכר לדורות כשנה שבה נפגע אורח חיינו בצורה דרמטית ונאלצנו כולנו להסתגל למציאות חדשה לנוכח מגבלות הקורונה והשלכותיה. מלבד כך, אנו כסטודנטים חווינו פגיעה נוספת כאשר שנת הלימודים האקדמית לא נפתחה כסדרה עקב שביתת המרצים מהסגל “הזוטר” במוסדות ציבוריים להשכלה גבוהה, שביתה הנמשכה כ-8 שבועות. 
בקורסים עליהם היו אמונים המרצים, לא התקיימו הלימודים והסטודנטים מכלל המסלולים והחוגים בארץ נפגעו בצורה קשה ובפרט גם הסטודנטים שלנו במרכז האקדמי רופין חוו את המשבר. כתוצאה מכך, אנו כסטודנטים הרגשנו את הנטל בצורה ניכרת עקב משבר הקורונה במדינת ישראל והקשיים הנלווים לכך; תשלומי שכירות, הוצאות נלוות, תשלום שכר לימוד מלא, וקושי עקב פיטורין ו/או הוצאה לחל”ת ממקום העבודה שלנו. 
לכן, אנו כאגודת הסטודנטים החדשה שזה עתה החלה להתגבש ברשות היו”ר הנבחר, עידו ברוכשטיין, לא יכולנו לשבת מהצד ושלא לזעוק את זעקתם של הסטודנטים לנוכח המשבר.
ראשית, פנינו להנהלת המרכז האקדמי רופין שלא סיפקה תשובה מספקת והסבירה לנו כי השביתה היא ברמה הארצית. לכן פעלנו בכל האמצעים הנדרשים בכדי להגיע לתודעה הציבורית ולהפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות, דבר שעשוי להוביל לסיום השביתה מהר ככל האפשר. 
במסגרת המאבק של אגודת הסטודנטים הגענו למחות מול משרדי הנהלת המרכז האקדמי ודרשנו לקיים עימנו שיח לפתרון בעיית הסטודנטים וגיבוש מתווה חזרה ללימודים ביחד איתנו. המחאה זכתה לסיקור הולם בכל כלי התקשורת המובילים בישראל. יתרה מכך, יו”ר האגודה, עידו ברוכשטיין, השתתף בדיון במסגרת שדולת ההשכלה הגבוהה בכנסת ובו הוא דיבר על מצב הסטודנטים, הקושי שאנו נקלענו אליו ופירט בנוסף מהן השלכות של המשך השביתה. 
כתוצאה מההד התקשורתי שנוצר סביב העניין, יו״ר האגודה עידו ברוכשטיין רואיין  לכתבה שפורסמה בווינט והוזמן לראיון טלוויזיוני בערוץ 20, בו סיפר את כאבם של הסטודנטים בישראל, את המצוקה אל מול המוסדות ודרש בשידור חי להפסיק את השביתה הכלל ארצית ולחזור למסלול הלימודים בהקדם האפשרי. 
בעקבות הלחץ שהופעל, הגיעו לבסוף המרצים להבנות עם משרד האוצר. לטענתם הם עבדו תחת מודל העסקה פוגעני שלטענתם כלל פיטורים מדי סמסטר והתעלמות מוותק המרצים. במסגרת ההסכם החדש, יוכלו כלל המרצים לעבור למסגרת העסקה חדשה שתצמצם את מרכיבי ההעסקה הפוגענית וטענות האוצר לחריגות שכר יוסדרו ללא השבת כספים למדינה. כמו כן ציינו כי המרצים יזכו לשיפור מרכיבי הביטחון התעסוקתי ותנאי ההעסקה ומעמדם ישופרו.
ברצוננו להודות לכל אחד ואחת מכם הסטודנטים והסטודנטיות שהיו שותפים למאבק העיקש על זכותנו ללמוד.
קישורים לכתבות:
הכתבה המלאה בווינט – ynet
הכתבה המלאה בישראל היום
דיווח אור רביד כתב חברת חדשות 12
דיווח כאן 11
יו”ר האגודה עידו ברוכשטיין, בראיון המלא לערוץ 20.
יו”ר האגודה עידו ברוכשטיין, בשדולה להשכלה גבוהה בכנסת.

השאר תגובה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אולי יעניין אותך לקרוא גם?
מגזין האגודה
aguda

פורים אגודות 2022 – FEEL THE FEAR

פורים מצטיין במאפייני השמחה שבו, לבישת תחפושות ומסכות, בדחנות והרעשה ברעשנים. אמנם בשנה שעברה חגיגות החג התקיימו אחרת בזום, הפעם בתאריך ה-16/06/2022 ערכנו מסיבת ענק בשיתוף כל אגודות הסטודנטים של השרון: 5 אגודות, 2 רחבות וערב פורים 1 ענק💥

העיצוב של מתחם ההאנגר 09 בעמק חפר היה מותאם למאורע ובמקום היתה מכשפה שבהבהילה את החוגגים, מתחם קברים מפחידים ועוד המון דברים שרואים רק בסרטים.

המשך קריאה »
מגזין האגודה
aguda

פותחים סמסטר ב’ בסימן יום האישה עם אנה זק!

סמסטר חדש- אנרגיות חדשות!

סיימנו מבחנים, סיימנו חופשת סמסטר קצרצרה (למי שהתמזל מזלו ולא הגיע למועדי ב’) הגיע הזמן לפתוח את סמסטר ב’ כמו שצריך עם הופעה של אנה זק, עמדות קוקטילים של קפטן מורגן, עמדת שזירת פרחים, מכירת תכשיטים, פאמפסים ועוד.

המשך קריאה »
מחלקת אקדמיה
rupU

לקראת תקופת הבחינות- טיפים ללמידה נכונה

כמה פעמים מצאתם את עצמכם אומרים “זהו, עכשיו אני יושב ונכנס לעניינים לקראת המבחן” אבל אחרי חמש דקות הדבר היחיד שנכנסתם אליו היה לפייסבוק? בשביל זה אנחנו כאן- לתת לכם טיפים ללמידה נכונה!
אז… איך מומלץ ללמוד לבחינה?

המשך קריאה »
מחלקת אקדמיה
rupU

מרתונים- המפתח שלך להצלחה

כמו בכל שנה, המדור האקדמי של אגודת הסטודנטים גאה להפעיל מרתונים במקצועות השונים.
רגע… מה זה מרתון?
מרתון הוא בעצם יום מרוכז של בין 5-6 שעות בו עוברים על החומר הנלמד עם סטודנט מצטיין שנבחר ע”י האגודה לאחר שנבדקו כישורי הלימוד והעברת החומר שלו. המרתונים מועברים בקבוצות קטנות, ולעיתים קיימים שני מרתונים באותו יום (בוקר וערב) לנוחיות הסטודנטים.

המשך קריאה »
מחלקת רווחה
adminrup

מלגות 2022 אגודת הסטודנטים רופין

ישנם המון מלגות שניתן להגיש אליהן מועמדות.
בדרך כלל הדרישות לכל מועמדות למלגה הם קבועות ונועדו על מנת לוודא שההצהרה שמליאתם בהגשת המלגה נכונה.
אז…. אילו מלגות פתוחות להגשה בחודש יולי?

המשך קריאה »
מחלקת תרבות
שני

חנוכה 2021- מצחיק, מתוק וטעים ברופין!

בתאריך ה30.11.2021 יום שלישי בשעה 13:00 התחילו חגיגות חנוכה באוהל ענק במדשאות ברופין. בכניסה לאוהל חיכו סופגניות, חנוכיות נשנושים ופופקורן. על הבמה עלה הרב שגיא מחב”ד בקמפוס רופין, שהזכיר לנו את ההיסטוריה של החג ולמה אנחנו חוגגים אותו. 
לאחר הדלקת הנרות הסטנדאפיסט חן מזרחי הגיע להופעת סטנדאפ שוברת מצחוק שגרמה לכלל הסטודנטים לפתוח את החג עם חיוך ענק וטעם מתוק.

המשך קריאה »
נגישות
סל הקניות שלי
0