עדכונים וחדשות:

שביתת הסגל “הזוטר”

צילום: שמוליק דודפור ynet

שנת 2020 תיזכר לדורות כשנה שבה נפגע אורח חיינו בצורה דרמטית ונאלצנו כולנו להסתגל למציאות חדשה לנוכח מגבלות הקורונה והשלכותיה. מלבד כך, אנו כסטודנטים חווינו פגיעה נוספת כאשר שנת הלימודים האקדמית לא נפתחה כסדרה עקב שביתת המרצים מהסגל “הזוטר” במוסדות ציבוריים להשכלה גבוהה, שביתה הנמשכה כ-8 שבועות. 
בקורסים עליהם היו אמונים המרצים, לא התקיימו הלימודים והסטודנטים מכלל המסלולים והחוגים בארץ נפגעו בצורה קשה ובפרט גם הסטודנטים שלנו במרכז האקדמי רופין חוו את המשבר. כתוצאה מכך, אנו כסטודנטים הרגשנו את הנטל בצורה ניכרת עקב משבר הקורונה במדינת ישראל והקשיים הנלווים לכך; תשלומי שכירות, הוצאות נלוות, תשלום שכר לימוד מלא, וקושי עקב פיטורין ו/או הוצאה לחל”ת ממקום העבודה שלנו. 
לכן, אנו כאגודת הסטודנטים החדשה שזה עתה החלה להתגבש ברשות היו”ר הנבחר, עידו ברוכשטיין, לא יכולנו לשבת מהצד ושלא לזעוק את זעקתם של הסטודנטים לנוכח המשבר.
ראשית, פנינו להנהלת המרכז האקדמי רופין שלא סיפקה תשובה מספקת והסבירה לנו כי השביתה היא ברמה הארצית. לכן פעלנו בכל האמצעים הנדרשים בכדי להגיע לתודעה הציבורית ולהפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות, דבר שעשוי להוביל לסיום השביתה מהר ככל האפשר. 
במסגרת המאבק של אגודת הסטודנטים הגענו למחות מול משרדי הנהלת המרכז האקדמי ודרשנו לקיים עימנו שיח לפתרון בעיית הסטודנטים וגיבוש מתווה חזרה ללימודים ביחד איתנו. המחאה זכתה לסיקור הולם בכל כלי התקשורת המובילים בישראל. יתרה מכך, יו”ר האגודה, עידו ברוכשטיין, השתתף בדיון במסגרת שדולת ההשכלה הגבוהה בכנסת ובו הוא דיבר על מצב הסטודנטים, הקושי שאנו נקלענו אליו ופירט בנוסף מהן השלכות של המשך השביתה. 
כתוצאה מההד התקשורתי שנוצר סביב העניין, יו״ר האגודה עידו ברוכשטיין רואיין  לכתבה שפורסמה בווינט והוזמן לראיון טלוויזיוני בערוץ 20, בו סיפר את כאבם של הסטודנטים בישראל, את המצוקה אל מול המוסדות ודרש בשידור חי להפסיק את השביתה הכלל ארצית ולחזור למסלול הלימודים בהקדם האפשרי. 
בעקבות הלחץ שהופעל, הגיעו לבסוף המרצים להבנות עם משרד האוצר. לטענתם הם עבדו תחת מודל העסקה פוגעני שלטענתם כלל פיטורים מדי סמסטר והתעלמות מוותק המרצים. במסגרת ההסכם החדש, יוכלו כלל המרצים לעבור למסגרת העסקה חדשה שתצמצם את מרכיבי ההעסקה הפוגענית וטענות האוצר לחריגות שכר יוסדרו ללא השבת כספים למדינה. כמו כן ציינו כי המרצים יזכו לשיפור מרכיבי הביטחון התעסוקתי ותנאי ההעסקה ומעמדם ישופרו.
ברצוננו להודות לכל אחד ואחת מכם הסטודנטים והסטודנטיות שהיו שותפים למאבק העיקש על זכותנו ללמוד.
קישורים לכתבות:
הכתבה המלאה בווינט – ynet
הכתבה המלאה בישראל היום
דיווח אור רביד כתב חברת חדשות 12
דיווח כאן 11
יו”ר האגודה עידו ברוכשטיין, בראיון המלא לערוץ 20.
יו”ר האגודה עידו ברוכשטיין, בשדולה להשכלה גבוהה בכנסת.

השאר תגובה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אולי יעניין אותך לקרוא גם?
מגזין האגודה
adminrup

מלגות 2021 אגודת הסטודנטים רופין

ישנם המון מלגות שניתן להגיש אליהן מועמדות.
בדרך כלל הדרישות לכל מועמדות למלגה הם קבועות ונועדו על מנת לוודא שההצהרה שמליאתם בהגשת המלגה נכונה.
אז…. אילו מלגות פתוחות להגשה בחודש יולי?

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

צ’ק ליסט לחיפוש דירה

אל תעברו דירה לפני שעברתם על הצ’ק ליסט שהכנו!
בדקו את תקינותם של כל החדרים בבית. הדפיסו ושמרו:
לחץ סביר בברזים, רשתות, תריסים וסורגים, תקינות ארונות, מוצרי חשמל, גז, לשים לב לעובש בקירות / תקרות. חשמל- כיבוי והדלקת מתגים, עומסים, הארקה ותאורה טובה ועוד בצ’ק ליסט המלא.

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

כל מה שחשוב לדעת לקראת ועדת משמעת!

לאחר תקופת הבחינות מתקיים אותו ריטואל קבוע של טלפונים רבים ממי שהסתבכו בעבירות הקשורות ב”טוהר הבחינות”, או בחשד לעבירה של העתקת עבודה אקדמאית אותה נדרשו להגיש ו/או עבירות משמעת אחרות.
מאחורי כל סיפור עומד סטודנט מודאג שעתידו האקדמאי מוטל בספק. לעיתים המדובר בעניין פעוט ערך ולעיתים הסיפור שבפיו של הדובר נשמע חמור וככזה מצריך טיפול מיוחד.

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

לקראת תקופת הבחינות- טיפים ללמידה נכונה

כמה פעמים מצאתם את עצמכם אומרים “זהו, עכשיו אני יושב ונכנס לעניינים לקראת המבחן” אבל אחרי חמש דקות הדבר היחיד שנכנסתם אליו היה לפייסבוק? בשביל זה אנחנו כאן- לתת לכם טיפים ללמידה נכונה!
אז… איך מומלץ ללמוד לבחינה?

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

מרתונים- המפתח שלך להצלחה

כמו בכל שנה, המדור האקדמי של אגודת הסטודנטים גאה להפעיל מרתונים במקצועות השונים.
רגע… מה זה מרתון?
מרתון הוא בעצם יום מרוכז של בין 5-6 שעות בו עוברים על החומר הנלמד עם סטודנט מצטיין שנבחר ע”י האגודה לאחר שנבדקו כישורי הלימוד והעברת החומר שלו. המרתונים מועברים בקבוצות קטנות, ולעיתים קיימים שני מרתונים באותו יום (בוקר וערב) לנוחיות הסטודנטים.

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

יום ים 2021 לקמפוס מכמורת

דקה לפני סיום הסמסטר ודקה לפני תחילת המבחנים, בואו להיות חלק מהמסורת הכי מדוברת של קמפוס מכמורת!
לסטודנטים מקמפוס מכמורת (ואורחיהם). בר אלכוהלי חינם, פיצות חמות מהתנור (יש גם טבעוני!), וייב מעיף וכוס רב פעמית עם שאקל שיהיה קל לסחוב.

המשך קריאה »
נגישות
סל הקניות שלי
0