עדכונים וחדשות:

עדכון אקדמי לקראת תקופת הבחינות- ינואר 2021

סטודנטים יקרים,

בשבועות האחרונים קיימנו עם הנהלת המרכז האקדמי שיח שמטרתו להגיע להבנות ולהסכמים לקראת סיום הסמסטר ותקופת המבחנים הקרובה. חשובה לנו המעורבות שלכם, ולכן ברצוננו לעדכן אתכם בצעדים שננקטו.

במהלך השיח עם הנהלת המרכז דנו על ההקלות שאנו דורשים לקראת המבחנים הקרובים. אנו מרכזים לכם את הדרישות שהגשנו ואת החלטת המרכז האקדמי בנושאים אלו.

חשוב לציין כי אנו מבינים שתקופת הבחינות הקרובה שונה מהתקופה שקדמה לה, בסמסטר ב' וסמסטר קיץ של שנת תש"פ. סגל ההוראה נערך ללימודים מקוונים בצורה טובה יותר וקיבלנו מעטפת למידה טובה יותר, ובמקביל גם אנחנו כסטודנטים ידענו לקראת מה אנחנו ניגשים אך ידוע לנו כי מחלקות רבות נפגעו מאוד משביתת הסגל "הזוטר".

להנחיות ונוהל בחינות מקוונות תשפ"א

להלן עקרונות המתווה שהוגש להנהלת המרכז האקדמי וההחלטות שהתקבלו:

 • הבחינות המקוונות לא יפוקחו על ידי תוכנות שפוגעות בפרטיות הסטודנטים, או "גונבות" נתונים אישיים מהמחשבים. הפתרון לשמירה על טוהר הבחינות יהיה באמצעות בוחנים בתוכנת הזום.
 • רמת בחינה מקוונת תותאם לרמת בחינה בקמפוס ובהתאם לחומר הנלמד בסמסטר הנוכחי. הנהלת המרכז אישרה והוציאה הנחיה זו לכל המרצים.
 • מעבר בין שאלות בבחינה אמריקאית- לרוב יהיה ניתן לעבור בין השאלות, בקורסים חריגים לא יתאפשר ומרצה הקורס יודיע זאת מראש לסטודנטים. לסטודנטים בעלי התאמות העומדות בקריטריונים של מרכז הנגישות יתאפשר בכלל הקורסים.
 • הבחינות המקוונות יתוגברו בכמות מספקת של משגיחים על מנת למנוע עומס פניות למשגיחים וזמני המתנה ארוכים בבקשות לעזרה או ליציאה לשירותים. הנהלת המרכז הבטיחה כי הגדילה באופן משמעותי את כמות המשגיחים ביחס לתקופת הבחינות הקודמת.
 • קיום בחינות פרונטליות בקמפוס – על פי הנחיית המל"ג במקרה של סגר מלא והדוק לא ניתן לקיים בחינות במתכונת פרונטלית (למעט סיעוד אשר מוחרגים גם במקרה זה). במידה והסגר יסתיים תיהיה החרגה של 10% מכלל הבחינות ברופין – אותם יוכלו לקיים בקמפוס בצורה פרונטלית. בחינות שעתידות להתקיים בקמפוס מעודכנות ברופינט. הנהלת המרכז נערכת כשבועיים קדימה לכל תרחיש על מנת שסטודנטים לא ימצאו במצב של חוסר וודאות עד לדקה ה90.
 • הציון הגבוה מבין המועדים – הנהלת המרכז לא רואה לנכון לאשר לכל סטודנט את האפשרות. למרות מאמצים רבים ושיח ממושך, נטען כי על פי החלטת הור"מ (ועד ראשי המכללות) הוחלט כי לא תינתן אפשרות זו. אנחנו לא מקבלים את ההחלטה שהתקבלה ללא התייעצות עם אגודת הסטודנטים
 • סטודנט שיכשל בקורס שהתקיים בסמסטר א' תשפ"א, יהיה זכאי ללמוד קורס חוזר ללא תשלום בתנאים הבאים:
  🎓הסטודנט נבחן בשני המועדים של הבחינה
  🎓הסטודנט מילא את כל חובותיו האקדמיים בקורס
  🎓ההטבה תינתן לשני קורסים בלבד.
  🎓בקשה לפטור מקורס נוסף תידון בוועדת חריגים בשיתוף אגודת הסטודנטים
  🎓לא יהיה פטור על קורס ללא תשלום (קורס שנלמד בפעם השנייה ללא תשלום עקב הקלה שניתנה בשנה"ל תש"פ).

אנחנו עושים כל שביכולתנו על מנת להביא להצלחה בבחינות הקרובות. נמשיך לעדכן אתכם במאמצים הנמשכים ונשמח לשמוע מכם בכל מקרה של בעיה. 

תמיד כאן בשבילכם, 

אגודת הסטודנטים רופין

השאר תגובה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אולי יעניין אותך לקרוא גם?
מגזין האגודה
rupU

יום הסטודנט רופין חזרנו ובלבן!

בתאריך ה-20.05.2021, במתחם ההאנגר 09 שבעמק חפר, הגיעו כ- 3000 סטודנטים לחגוג את פסטיבל יום הסטודנט, הפעם בקונספט שבועות "רופין חוזרים ובלבן". כבר בכניסה לאירוע היה ניתן להבחין בחיוכים הרבים, בלבוש הלבן והחגיגי של הסטודנטים והסטודנטיות שזוכים להיפגש סוף סוף פנים אל פנים ובלי מסיכות.

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

סטודנט ומילואימניק פעיל? הגעת למקום הנכון!

אגודת הסטודנטים מצדיעה למשרתי המילואים ודואגת לתת מענה ועזרה לסטודנטים אשר מבצעים שירות מילואים פעיל במהלך השנה. האגודה פועלת יחד עם מרכז הנגישות על מנת לעזור לסטודנט שהפסיד לימודים בעקבות ימי המילואים שביצע לצמצם את הפער שנגרם לו במהירות המקסימלית.

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

כל מה שחשוב לדעת לקראת ועדת משמעת!

לאחר תקופת הבחינות מתקיים אותו ריטואל קבוע של טלפונים רבים ממי שהסתבכו בעבירות הקשורות ב"טוהר הבחינות", או בחשד לעבירה של העתקת עבודה אקדמאית אותה נדרשו להגיש ו/או עבירות משמעת אחרות.
מאחורי כל סיפור עומד סטודנט מודאג שעתידו האקדמאי מוטל בספק. לעיתים המדובר בעניין פעוט ערך ולעיתים הסיפור שבפיו של הדובר נשמע חמור וככזה מצריך טיפול מיוחד.

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

צ'ק ליסט לחיפוש דירה

צ'ק ליסט חיפוש דירה מים- לחץ סביר בברזים. חלונות- רשתות, תריסים וסורגים.  מטבח- תקינות ארונות, מוצרי חשמל, גז (מונה או בלונים). רטיבות- לשים לב לעובש בקירות / תקרות.  חשמל- כיבוי

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

יום האישה 2021

הרצאה מרתקת וסוחפת על העצמה נשית את האלופה האולימפית – ירדן ג'רבי. במסגרת ההרצאה ירדן חלקה את התובנות שפיתחה בהתמודדות עם תחרות ויריבות, לרבות התמודדות עם לחצים, כישלונות והצלחות, איתור החולשות והחוזקות האישיות לצד היכולות הטכניות והמנטליות.

המשך קריאה »
מגזין האגודה
rupU

אקדם- מילון מושגים אקדמי

מילון מושגים אקדמאים: סמסטר, קורסי חובה, אגודת סטודנטים, דיקן, דיקנאט, המועצה להשכלה גבוהה, מלגה, נוכחות, מרכז נגישות, מרכז קריירה, נקודות זכות, סילסוס, סמינריון, עוזר הוראה, מתרגל, ועדת משמעת, פקולטוה וכו'…

המשך קריאה »
נגישות
סל הקניות שלי
0